Apel Grzegorza Brauna. Zobacz co robi teraz rząd!

0
759
  1. Wszystkie oczy zwrócone są w stronę Ukrainy, a tymczasem w Polsce… Grzegorz Braun apeluje: Szanowni Rodacy, pomóżcie nam to nagłośnić!

PiS przegłosował w Sejmie jedne z najbardziej łajdackich, haniebnych przepisów w historii III RP – #BezkarnośćPlus dla polityków i urzędników, czyli zwolnienie ich z odpowiedzialności za bezprawne działania w czasie wojny i pandemii!

Rząd wykorzystuje skupienie opinii publicznej na temacie konfliktu zbrojnego na Ukrainie i napływu uchodźców, by zapewnić swoim bezkarność. Obrzydliwe i niegodne.

Wczorajsze wydarzenia w Sejmie to istny rollercoster. Najpierw udało się wykreślić przepisy o bezkarności urzędniczej z ustawy o pomocy uchodźcom, ale rządzący zgłosili je w innej wersji (dwie poprawki) podczas drugiego czytania projektu i ostatecznie przegłosowali w Sejmie!
Pierwsza poprawka PiS gwarantują funkcjonariuszom publicznym BEZKARNOŚĆ za naruszenie dyscypliny finansowej, przekraczanie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w czasie trwania wojny napastniczej lub działań zbrojnych na terytorium RP, państwa UE, NATO lub innego sąsiedniego państwa.
Druga poprawka zwalnia od kar urzędników, którzy wyrządzili szkody w obrocie gospodarczym, zarówno w czasie wojny, jak i w czasie stanu epidemii, czy stanu klęski żywiołowej.

To też pokazuje co ci ludzie – Morawiecki, Niedzielski, Kaczyński et consortes – mają w głowach, czym się kierują, jaki mają cel. A ten cel jest jasny – uciec od odpowiedzialności za 2 lata bezprawnych lockdownów, dewastowania naszego życia społeczno-gospodarczego, zamykania ochrony zdrowia i skazywania ludzi na cierpienie i śmierć. Ale także zapewnić sobie bezkarność na przyszłość, w przypadku różnego rodzaju konfliktów i to nie tylko bezpośrednio dotyczących Polski.

Teraz przepisy trafią do Senatu i najpewniej wrócą do Sejmu. Jest jeszcze czas, by to zatrzymać, ale potrzebne jest uświadomienie społeczeństwa co się dzieje oraz ogromna presja na władzę. To trzeba zatrzymać. Poinformujcie o tym kogo tylko możecie!

Źródło: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=516538999831096&id=100044250015125 

KOMENTARZ:

(Stolik Wolności od początku jest apolityczny i neutralny. Nie ufamy żadnej partii. Uważamy jedynie, że warto obserwować tych, którzy są po naszej stronie (lub tak się nam wydaje). Czas pokaże jakie były prawdziwe intencję tych polityków. Zachowujmy rozsądek i uważność, ale też otwarte umysły.)