Konsultacje społeczne na szczeblu UE.

0
611

Chcecie walczyć z tym co idzie? Najważniejsze info pojawi się na poniższym kanale na telegramie.

Na ten moment trwają konsultacje społeczne EU w sprawie przedłużenia Europejskiego Certyfikatu Cyfrowego do 30 czerwca 2023 r.

Jak być może czytaliście w ciągu ostatnich tygodni, Komisja Europejska postanowiła zaproponować zmianę rozporządzenia w sprawie europejskiego certyfikatu cyfrowego, aby przedłużyć jego stosowanie do 30 czerwca 2023 r.

Konsultacje społeczne zakończą się 8 kwietnia 2022 r.

Wniosek zostanie następnie przeanalizowany przez współprawodawców, tj. Parlament Europejski i Radę, aby w nadchodzących tygodniach przyjąć zmienione rozporządzenie w trybie „przyspieszonym”, co daje niewiele czasu na działanie więc możesz wyrazić swoją opinię
BEZPOŚREDNIO gdziekolwiek jesteś w Unii!

Uważamy, że przedłużenie unijnego certyfikatu cyfrowego o kolejny rok nie jest ani uzasadnione, ani proporcjonalne w obecnym kontekście naukowym.
Może zagrażać zasadzie swobodnego przemieszczania się w Unii, uzależniając nas na stałe od uzyskania świadectwa/przepustki (szczepienie, negatywny wynik testu, odnowa ważności certyfikatu ).

Jak wziąć udział w konsultacjach społecznych?

Odwiedź oficjalną stronę Związku i postępuj zgodnie z instrukcjami:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13375-Extension-of-EU-Digital-COVID-Certificate-Regulation_en

Notre Bon Droit i NBD Poland przedstawią swoje oficjalne uwagi („dokument przedstawiający stanowisko”) w najbliższych dniach, które zostaną wkrótce opublikowane w Internecie oraz przedstawione przed parlamentem Europejskim!!!

Czy chcą czy nie będą nas musieli wysłuchać i jest już na to zgoda!!! Poparta przez Europarlamentarzystów z którymi współpracujemy.

W najbliższych dniach ogłosimy również kolejne etapy działań na szczeblu EU a także opublikujemy opinię prawną w sprawie wniosku o przedłużenie Certyfikat cyfrowy EU.

Potrzebujemy Cię!

Podziel się dalej tymi informacjami!

https://t.me/nbdeuropepolan

 

Źródło: Justyna Walker  https://www.facebook.com/Ta.J.u.s.T.Y.n.a.Ta