Urodziny Stolika Wolności :-)

0
3278

❤️ Dziś mija pierwsza rocznica powstania Stolika Wolności ❤️

👉Dokładnie rok temu, gdy rządzący zakazali nam spotkań, chodzenia do szkół, wyjść do lasów i usilnie przypominali o zakrywania twarzy najpierw kawałkiem plastiku, potem dowolną szmatką, na hucznej imprezce halloweenowej powstał pomysł, by łączyć, a nie dzielić.

👉Po dwóch winach zaakceptowano nazwę: Stolik Wolności.

Dzień później, 1 listopada 2020 r., gdy nikt z nas nie mógł odwiedzić zmarłych na cmentarzu, trzy damy i dwóch gentlemanów z ręcznie wykonanymi transparentami bawiło się na pierwszym Stoliku Wolności na gdyńskiej plaży. Chcieliśmy zjeść kulturalnie, ale nikt z pobliskich knajpek nie chciał przynieść nam ciepłej zupki. „Nie można podawać do stołu” – usłyszeliśmy.

Tydzień później było nas już dużo więcej, a na cudownej imprezie wigilijnej – ponad setka.

👉 W ciągu cyklicznych, cotygodniowych spotkań na plaży, robiliśmy to, czego nie mogliśmy nigdzie indziej: tańczyliśmy, rozmawialiśmy, bawiliśmy się. Bez masek, dystansu i dezynfekcji. Do dziś te setki osób, z którymi byliśmy tak blisko, żyją i mają się dobrze.

Udało nam się także zrobić wspaniałą imprezę sylwestrową w klubie: Igranie w Lochu w centrum Gdyni w czasie, gdy każda knajpka musiała być zamknięta.✌️

W czasie zamkniętych restauracji i tzw. lockdownu, jedynie nieliczni mieli odwagę normalnie nas karmić – najlepsze jedzenie serwowano nam w

  • DeguStacja – Restauracja
  • Top Gun Grill Bar
  • Rockhouse Gdynia

Te miejsca nadal nie mają sobie równych 👏

Na każdej imprezie odwiedzali nas panowie policjanci🐥

Czasem przyjeżdżali na plażę nawet wtedy, gdy nas tam nie było. Czuliśmy się bezpiecznie 🙈.

👉Po jednoczeniu ludzi przyszedł czas na nowe wyzwania…

Ważne wydarzenia:

1) pierwsza dwudniowa konferencja dotycząca propagandy koronawirusowej, zorganizowana w Hotelu Błękitny Żagiel w czasie, gdy hotele nie bały się przyjmować tylko lekarzy i policjantów, odbyła się m. in. z Dr n. med. Piotr Witczak – Proremedium, dr. Hubert Czerniak – Włączamy myślenie, dr. Jerzym Jaśkowskim, dr Anną Martynowską, dr med. Katarzyną Bross-Walderdorff, dr. Zbigniewem Hałatem, dr Eweliną Gierszewską (aktualnie członkiem Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców – PSNLiN), prof. Romanem Zielińskim, Adwokat Mają Gidian, r. pr. Pawłem Nogalem (Paweł Nogal), r. pr. Izabelą Stefańską- Nogal i z wieloma innymi wspaniałymi gośćmi. Pierwszy raz także mieliśmy przyjemność działać wspólnje z AlterShot.TV

2) Cieszymy się, że również dzięki naszym działaniom odważni lekarze i naukowcy poznali się osobiście, co zaowocowało powstaniem Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców – PSNLiN.

3) 👉Potem przyszedł czas na zwrócenie uwagi na ciągle zamknięte w domach dzieci. W trwającym nieustannie lockdownie zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą możliwości otwarcia szkół i błędnie interpretowanego zalecenia nauki zdalnej (żadna z zaproszonych przez nas szkół z woj. pomorskiego nie wysłała do nas swojego przedstawiciela).  Na szczęście stream konferencji oglądało wiele tysięcy osób, a w konsekwencji otworzyliśmy oczy wielu rodzicom, którzy zaczęli walczyć o otwarcie szkół.

4) Dzięki powstałej wówczas inicjatywie Sposób na szkołę zaczęły powstawać podobne organizacje zabierające dzieci sprzed komputerów i dające im realną naukę i możliwość socjalizacji.

5) 💉💉💉 Cały czas przestrzegaliśmy przed „eliksirem”, pokazywaliśmy fakty, które media głównego nurtu omijały szerokim łukiem.

6) W sierpniu 2021 r. zorganizowaliśmy w Gdańsku konferencję pt. Ciemna Strona Szczepień z osobami, które zostały poszkodowane przez odczyny poszczepienne. Byli z nami m.in. Justyna Socha (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP), Jan Pospieszalski (Warto Rozmawiać), Mateusz Jarosiewicz (Neos – Nowy system dla Polski). Otrzymaliśmy setki zgłoszeń osób poszkodowanych, niewiele jednak odważyło się mówić o tym oficjalnie.

7) Właśnie wtedy zaczęło się formować Stowarzyszenie Prawników Głos Wolności 🤩, a trzon tej organizacji zabrał głos w sprawie poszkodowanych przez szczepienia osób.

❤️Jak w każdej organizacji zdarzały się nam potknięcia, nieporozumienia i wzajemne żale – za wszystkie te doświadczenia jesteśmy wdzięczni, bo bez nich nigdy byśmy się nie rozwinęli. ❤️Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli z nami Stolik i którzy z różnych powodów od nas odeszli.  Zachowujemy was w sercu i w naszej pamięci, życząc wszystkim wolności, szczęścia i radości!

W rocznicę nowych działań i nowych przyjaźni wypijmy razem za Waszą i naszą wolność!

Pozdrowienia dla wszystkich przedstawicieli  „czystej krwi” 😉

🎃

Dziś Halloween oraz Urodziny Stolika Wolności:-) , więc bawcie się straaasznie dobrze. 🥂

Salut! ❤️

31.10.2021